A dubai csokoládé jött, látott, győzött.
Rég volt már példa ekkora világszintű érdeklődésre egy édesség iránt.
Kínálatunkban több fajtát is megtalálsz ebből a csoda-csokoládéból, de ha otthon készítenéd el Te magad, akkor mutatunk most egy tuti receptet.
Csokihoz:
Töltelékhez:
Díszítéshez:
Elkészítés:
Először is a tej-, és fehércsokoládét vízgőz felett külön-külön felolvasztjuk. A szilikonformába beleszorjuk az aranyport, majd a fehér csokit belefröcsköljük a formába. Ekkor ráöntjük a tejcsokoládé felét is. Elkenjük úgy, hogy az egész formát befedje. Pár perc után ráfordítjuk egy sütőrácsra. Ez alá teszünk egy tepsit és lefolyatjuk róla a felesleges csoki réteget. Ezután hűtőbe tesszük, hogy megszilárduljon.
Eközben egy serpenyőben felolvasztjuk a vajat és aranybarnára pirítjuk benne a kadayif tésztát. Egy keverőtálba öntjük és hozzákeverjük a pisztáciakrémet és a tahinit.
A szilikonformát kivesszük a hűtőből és beletöltjük a tésztás krémet. A maradék olvasztott csokival bevonjuk egyenletesen a tetejét és visszarakjuk a hűtőbe, hogy teljesen megdermedjen. Legvégül kifordítjuk a szilikonból a kész csokit és megszórjuk apróra vágott pirított pisztáciával.